Vsevjednom.cz

Úvod

Trouble Free zdraví lidi co mají rádi uvolňování endorfinu do těla, jsme parta nebo spíš banda lidí co si svůj volný čas užívají a chtějí se chlubit celému světu, co dělají :o) A pokud se chceš chlubit taky tak máš jedinečnou příležitost, právě pořádáme nábor do teamu Trouble-Free.

„m“

13.6.2009 Jirkovský crossmarathon

V sobotu 13. června se konal Jirkovský crossmarathon, což je horský maratón vedený Krušnými horami v okolí města Jirkova. Svým rozsahem se řadí mezi malé sportovní akce a tomu odpovídá i osobní přístup k závodníkům (žádná masová akce). Je zařazen do různých českých a slovenských běžeckých termínovek. V rámci Jirkovského crossmarathonu se už tradičně vypisují i kategorie pro cyklisty a pěší turisty. Pro cyklisty byl rok 2009 devátým ročníkem. A jak to tam vypadalo? Na startu se seřadilo celkem 89 cyklistů, z toho 14 žen (zbytek muži?). Trasa:Startuje se v Jirkově u 2. základní školy. Trasa vede po cestě podél Podkrušnohorského přivaděče až do Vysoké Pece. Zde následuje krátký úsek po silnici k Žeberské lípě a po lesní cestě k Jezeří. Od Jezeří stoupá trasa po lesní silničce na Dřevařský rybník a dále po lesní cestě na Lesnou - zde je nejvyšší bod trasy. Odsud po silničce trasa klesá do Rudolic a Svahové. Dále trasa vede nejprve po lesní cestě prudkým klesáním a posléze traverzem do Zákoutí. Odsud už trasa kopíruje silnici do Mezihoří, Blatna, Šerchova, Březence a Jirkova. Poslední krátký úsek těsně před cílem je opět veden cestou podél přivaděče. Z MTB Nevix Teamu se nás tam sešlo pět. Loňské prvenství si obhájila Jana, já dojela s velkým odstupem jako druhá a třetí byla zástupkyně Exe Chomutov. A jak se mi jelo? No, ještě pořád bojuji s kolenem, takže do kopce jsem jela hooodně rozvážně, rychleji to prostě nešlo. No a co jsem nenajela do kopce, snažila jsem se dojet z kopce. Sjezdy nebyly vůbec nijak náročné, max. trochu kameny. Většina sjezdů hlavně vedla po silnici, což byl sice hukot (pravidelně jsem překračovala povolenou maximální rychlost v obcích), ale těšila jsem se i na pořádnou akci, která tu prostě nebyla. Jinak to ale byl příjemný závod, žádný čekačky na vyhlášení – to bylo asi do 15ti minut po mém dojezdu. Tady jsou nějaký obrázky, tady propozice s výsledkovou listinou. Tady jsou nějaký obrázky, tady propozice s výsledkovou listinou.

„Nelča“

2.5.2009 První závod Poháru Peruna - Perštejnské Giro 2009

Perštejnské Giro je závod horských kol, který se počítá do Poháru Peruna. Perun letos zahrnuje celkem osm cyklistických závodů a jeden triatlon. Giro je závod dlouhý asi 30 km a závodník cestou nastoupá 1100 výškových metrů, což rozhodně není málo. Trasa vede z Perštejna dolů k Ohři, potom začne stoupání kolem Šumný, dále přes Kláštereckou Jeseň, Údolíčko, nahoru do Halže, přes Mýtinku a pak zase dolů lesními cestami do Perštejna. A jak jsme se s tímto závodem vypořádali my? Nejlepší byl rozhodně Kadel, který dokončil závod :-) a dojel na krásném 11. místě, což je v dané konkurenci fakt paráda! Já a Kuba jsme jednoduše řečeno DNF (Did Not Finish). Kubovi se totiž necelé dva kilometry po staru podařil defekt, který sice slepil, ale neměl funkční pumpičku, takže se musel vrátit pěšky zpět. A já jsem dojela „až“ na osmý kilometr, ale věděla jsem, že dál už to přes bolest levého kolena při stoupání do kopce, nezvládnu:-( Takže jsem se také vrátila (i když ne pěšky jako Kuba) do cíle, respektive do startu. Musím říct, že jsem byla pořádně zklamaná.Jinak to byl krásný den. Sluníčko pražilo a my si užívali první závody, které jsme jeli v barvách MTB Nevix Teamu (až na Kubu, který je věrný Trouble Free). Po vyhlášení a tombole, ve které jsme mimochodem nic nevyhráli, jsme se zase všichni rozjeli domů. A další závod Peruna? Kadaňské XC okruhy 21. června 2009 :-) Už se na ně těším a doufám, že je zvládneme všichni bez defektů a bolestí kloubů! Pár fotek zde.

„Nelča“

Vodopády

Jednoho krásného slunečního dne jsem vzal mou krásku za dobrodružstvím. Vydali jsme se hledat největší vodopád v Krušných horách. Určitě každý ví, kde přibližné leží, takže tu nebudu popisovat pracně celou cestu, pouze se zmíním, jak jme to hledali my :o) Šli jsme kolem potoka Bobřák a za chatovou oblastí jsme přešli lávku a hurá nahoru kolem malého potoka, ale když jsme vyšli ve Výsluní, věděl jsem, že je něco špatně. Takže zase hurá dolů. Zavolal jsem do základního tábora (místní horalkyni, tetě Ilonce) a tam jsem dostal pár indicií, kde hledat. Jelikož je nahoře obleva, tak je tam nespočet potoků a potůčku, takže bylo těžké hledat ten správný, ale po pátém pokusu, kdy se vyběhlo nahoru a zase dolů se to povedlo. Vodopády se našly a stálo to za to, byla to krása. Fotky jsou, ale omluvte jejich kvalitu, nejsme fotografové. Vřele doporučuji takovou procházku po pár vyběhnutí kopců nahoru a dolů zjistíte, že je to pro drsňáky, kteří mají nějakou fyzičku :o)

„m“

Propadák 2

Turnaj č.2, na který jsme se usilovně připravovali několik týdnu dopadl mizerně. Účastnilo se 9 teamu z Kadaně a náš Team „7“ skončil na 9.místě. Jediné co nás může trochu těšit je to, že poslední zápas jsme vyhráli 3:2, s protivníkem E-banka, kterou jsme, jako jedinou porazili, a ti nakonec vyhráli čtvrté místo. Proto náš trenér se rozhodl, že tréninky budou všem přístupné, a my pak nebudeme mít trému :o) Jako minulý rok jsme i letos obhájili pohár za hru „fair play“, což nás velice těší. Minulý zápas jsme měli pouze 2 žluté karty, letos ani jednu!! Aspoň někde nastalo zlepšení. Ve fotogalerii najdete fotky z tréninku a zápasu , omluvte však jejich kvalitu. Na závěr chci poděkovat brankáři Lukášovi Svobodovi, který nás velice podržel a i ostatním z Teamu “7“, rodičům za podporu, trenérovi, osobní masérce a dalším..(Team „7“ representovali – Vláďa Daniš, Petr a Pavel Kotrlíci, Kája Pešík, Slávek Špecián, Lukáš Svoboda a JÁ)

„m“

Propadák

Ano, tak bych nazval náš výkon na sálové kopané, která se konala 14. března na kadaňském gymnáziu. Bylo přihlášeno celkem 16 teamu z celého kraje,ale nakonec jich přijelo pouze 14 a my jsme obsadili 13 místo. Naši hru nechci nějak moc komentovat, každý kdo tam byl, ví jak to vypadalo a kdo tam nebyl, ať je rád :o) Další Turnaj v sálové kopané máme 28. března. Pořádá to Míra Maliňák z MP a Kadaňská teplárna, tam snad předvedeme lepší výkon. Fotky z turnaje nemáme, ale snad se tu brzo ukáže aspoň fotka poháru útěchy.

„m“

Naše „NEW“ dresy

Team Trouble free se rozhodl, že si pořídí dresy , zaplatí tělocvičnu a začne dřít a připravovat se na turnaje v sálové kopané. Jsme zatím přihlášeny na dva a to 14.3 a 28.3 pod názvem Team „7“ (i když nás je jenom 6 :o) ) tak nám držte palce :o) Hned jak najdu nějakého manekýna tak sem dám fotky.

„m“

Zajímavosti

Fotky z dovolené na Ohři.

Fotky z Nely zažitku v Alpách.

Nová anketa

Fotky z turnaje MP Kadaň.

Created by Spook v1.03